Wiadomości

Szef największej na świecie firmy produkującej szczepionki na koronawirusa wynajął dom od Dominiki Kulczyk

Szef największego na świecie producenta szczepionek zgodził się wynająć nieruchomość należącą do Dominiki Kulczyk w Mayfair za około 50 000 funtów (270 000 złotych) tygodniowo, co jest rekordem.

Nowe obostrzenia od 27 marca! Twardy lockdown w całej Polsce. Zamknięte zakłady fryzjerskie, kosmetyczki, sklepy budowlane.

W ostatnim czasie obserwujemy wyraźny wzrost zakażeń, któremu towarzyszy zwiększona liczba zajętych łóżek oraz respiratorów i przede wszystkim wzrost liczby zgonów. Obecna sytuacja w Polsce wymaga zdecydowanych działań. Od soboty, 27 marca wprowadzimy nowe zasady bezpieczeństwa. Obowiązywać będą do 9 kwietnia, czyli obejmą także okres Świąt Wielkanocnych. Pamiętaj, tylko solidarność i wzajemna odpowiedzialność pozwolą nam pokonać COVID-19. Dlatego ogranicz do minimum kontakty społeczne – jeśli możesz, pracuj zdalnie, a zbliżające się święta wielkanocne spędź w gronie swoich domowników!

Ludzkość poszła o krok za daleko. Człowiek w czasach zamknięcia.

„Świat zatrzymał się w miejscu, a my wraz z nim. Zamarliśmy w oczekiwaniu na to co dalej, w obawie, że przyszłości takiej, jakiej chcieliśmy, nie będzie i nie będzie już świata, jaki znaliśmy”. Tymi słowami Mariusz Szczygieł, pisarz i dziennikarz, zaczyna film “Połączeni”, opowieść o izolacji w czasach zarazy. Film Fundacji WWF Polska, nagrany w czasie gdy zostaliśmy niemal całkowicie zamknięci w domach, pokazuje zależności między nami – ludźmi a światem przyrody – który eksploatujemy ponad miarę, choć jest jedynym, jaki mamy.

Stomatologia w dobie COVID-19. Środowisko potrzebuje zrozumienia ze strony pacjentów i dialogu z resortem

Ministerstwo Zdrowia wzywa placówki medyczne do stopniowego wznowienia planowych procedur. Jak do odmrożenia ochrony zdrowia przygotowuje się środowisko stomatologów opowiedziała Pulsowi Medycyny prof. dr hab. Marzena Dominiak, prezydent Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Zadbaj o bezpieczeństwo seniora podczas pandemii

Ostatnie miesiące są trudne dla wszystkich ze względu na nałożone restrykcje oraz ograniczenie kontaktów społecznych. Jednak to seniorzy są w grupie największego ryzyka zarażeniem wirusem. Polacy są bardzo rodzinnym narodem, który potrafi się zmobilizować i pomóc potrzebującym seniorom w tym trudnym czasie. Dowodem tego są zwiększone akcje pomocy sąsiedzkiej, czy działania charytatywne.

Normobaria + Dekontaminacja = Tarcza antywirusowa

Walka z Covid-19 trwa. Twórcy komór normobarycznych z grupy Ekonstal doskonale wiedzą, że zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim korzystającym z urządzeń jest najwyższym priorytetem, dlatego w kilku komorach w Polsce – w Konstancinie, Osielsku, hotelu Termy Chochołowskie i w Gdańsku wprowadzono urządzenia do tzw. dekontaminacji, która usuwa i zabija wszelkiego rodzaju chorobotwórcze patogeny (wirusy, bakterie, grzyby).

Rynek mieszkaniowy odporny na pandemię.

Mimo pandemii COVID-19 nie spełniły się oczekiwania potencjalnych nabywców mieszkań dotyczące znaczących spadków cen transakcyjnych. Według raportu Cushman & Wakefield w 2020 roku w siedmiu największych miastach Polski odnotowano wzrosty cen oraz znaczny wzrost udziału liczby kupujących za gotówkę.

WHO apeluje o dobre warunki pracy dla pracowników służby zdrowia

Nowe często zadawane pytania dotyczące karmienia piersią i COVID-19

Znaczenie rehabilitacji pacjenta w dobie pandemii koronawirusa